هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » کشف بزرگترین چاه نفت جهان در یمن
کشف بزرگترین چاه نفت جهان در یمن

کشف بزرگترین چاه نفت جهان در یمن

بزرگترین چاه نفت جهان کجاست؟

بزرگترین چاه نفت دنیا در یمن

یمن بزرگترین چاه نفت جهان را دارد

بزرگترین چاه نفت دنیا در کجاست؟

کدام کشور بزرگترین چاه نفت جهان را دارد


شبکه اسکای نیوز آمریکا فاش کرد یمن بزرگترین چاه نفت جهان را دارد و آمریکا و دولت (سابق یمن) عمدا این مساله را پنهان کردند.
به نقل از شبکه اسکای نیوز آمریکا، واشنگتن با مقامات سابق یمن وارد عمل شد تا این راز بزرگ یعنی وجود بزرگترین چاه نفت جهان در یمن، فاش نشود.این چاه در امتداد چاههای نفت عربستان و بخشی از عراق قرار دارد و آمریکا همه تلاش خود را برای پنهان کردن این خبر، به کار گرفته است.بزرگترین منبع نفت جهان به ذخایر نفتی در یمن می رسد که بخش کوچکی از آن در عمق هزار و هشتصد متری در عربستان در منطقه مرزی به نام الجوف واقع است اما ذخایر بزرگ در زیر زمین یمن است و از نظر ذخایر، اولین در جهان به شمار می رود.

اگر عربستان سی و چهار درصد ذخایر نفت جهان را در اختیار دارد، کشف این چاههای نفت در یمن، باعث می شود این کشور سی و چهار درصد ذخایر جهان را داشته باشد.

در همین رابطه شارل ایوب در مقاله ای در روزنامه الدیار لبنان نوشت به نظر می رسد جنگی که در یمن صورت گرفته و آمریکا و عربستان طرفی در آن هستند، درباره چاههای نفت بوده است به طوری که دولت سابق یمن قصد داشت شرکت های روسی در کنار شرکت های انگلیسی و آمریکایی وارد شوند اما اختلافی به وجود آمد و اعلام این اکتشاف جدید در یمن منع شد.

اکنون این سوال مطرح می شود که یمن در شرایط کنونی چه آینده ای دارد؟ زیرا ثروتمندتر از عربستان و بلکه ثروتمندترین کشور منطقه خواهد شد و راه تسلط بر این ذخایر بزرگ جهان که اولین در جهان است، چگونه خواهد بود در حالی که نظام یمن ثبات ندارد.

خبرهای تایید نشده حاکیست که عربستان به یمن پیشنهاد کرده است که سالیانه ده میلیارد دلار به آن در ازای دادن امتیاز استخراج نفت از یمن به مدت پنجاه سال بپردازد اما یمن با این پیشنهاد موافقت نکرده است. همچنین شرکت های آمریکایی و فرانسوی پیشنهادهای وسوسه انگیزی ارائه کرده اند اما مشکل اصلی این است که چاهها در مناطق الجوف و مارب واقع است که آمریکایی ها و عربستان سعی دارند از طریق عناصر القاعده کنترل آن ها را در اختیار بگیرند. به همین علت ممکن است در بیست سال آینده درگیری بزرگی درباره انرژی یمن رخ دهد و همچنین درگیری بین مسکو و واشنگتن برسر بهره برداری از نفت در یمن ایجاد شود.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز