هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶
خانه » آخرين اخبار » کل مطالب اینترنت چند برگه A4 است؟!
کل مطالب اینترنت چند برگه A4 است؟!

کل مطالب اینترنت چند برگه A4 است؟!

کل اینترنت در چند صفحه جای می‌گیرد؟

محتویات کل اینترنت دنیا

چاپ کل اینترنت بر روی کاغذ چند برگه A4 است


ایسنا : محاسبات دانشجویان دانشگاه لستر در انگلیس نشان داد، چاپ کل اینترنت بر روی کاغذ نیازمند ۱۳۶ میلیارد برگه A4 خواهد بود.

جورج هاروود و اوانجلین واکر از دانشگاه لستر در ابتدا به تخمین تعداد صفحات لازم برای چاپ کل صفحات اینترنتی ویکی‌پدیا پرداختند که نشان می‌دهد، ویکی‌پدیا به ۷۰ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۸۶۵ ورق کاغذ نیاز خواهد داشت.

آن‌ها سپس این میزان را به تعداد کل صفحات اینترنت – حدود ۴٫۵ میلیارد – تعمیم داده و با بهینه‌سازی حدس نهایی خود بر اساس اندازه‌های متغییر سایت‌ها دریافتند که چاپ کل اینترنت به ۱۳۶ میلیارد برگه A4 نیاز خواهد داشت. اگرچه این محققان به تعیین اندازه، نوع یا فاصله‌گذاری‌های چاپی مورد استفاده در این برگه‌ها نپرداخته‌اند و در نظرگرفتن این موارد، می‌تواند نتیجه نهایی را تغییر دهد.

به گفته محققان، خمیر کاغذ مورد استفاده برای تولید این برگه‌ها می‌تواند از انواع درختان چوب نرم از جمله توس و بلوط و همچنین درختان پهن‌برگ مانند صنوبر و کاج ساخته شود.

می‌توان حدود ۱۷ بند کاغذ از هر درخت قابل استفاده بدست آورد. در هر بند، حدود ۵۰۰ ورق کاغذ وجود دارد. محاسبات سریع نشان می‌دهد که برای چاپ ۱۳۶ میلیارد ورق A4 باید ۱۶ میلیون درخت را برید. این میزان برابر با ۰٫۰۰۲% جنگ آمازون است.

نتایج این تحقیق در مجله Interdisciplinary Science Topics منتشر شده است.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز