هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » کنسرت سیروان خسروی لغو می شود؟
کنسرت سیروان خسروی لغو می شود؟

کنسرت سیروان خسروی لغو می شود؟

عدم برگزاری و لغو این کنسرت، هراس مسئولین استانی از دلواپسان موسیقی را نشان می دهد؛ مسئولانی که در جریان برگزاری کنسرت گروه لیان، با قاطعیت از مجوز صادره و حق شهروندانی که بلیط های آن را خریداری کرده بودند دفاع نموده و نیروی انتظامی نیز با تجمع غیرقانونی آنها مقابل محل کنسرت برخورد کرد.

در حالی که تاکنون زمان کنسرت سیروان خسروی در بوشهر سه بار تغییر کرده، خبر می رسد در پی عدم همکاری برخی مسئولان، احتمالا این بار هم اجرای این خواننده پاپ در روزهای ۹ و ۱۰ اسفند لغو خواهد شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در پی مجوز صادره از سوی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قرار بود کنسرت سیروان خسروی در روزهای ۱۷ و ۱۸ دی ماه در سینما بهمن بوشهر برگزار شود.

این اتفاق با تجمعات مخالفان برگزاری کنسرت گروه موسیقی محلی لیان در بوشهر و پیش از سفر هیات دولت به استان همزمان شد تا در پی درخواست مسئولان استانی، تهیه کننده برنامه متقاعد گردد زمان کنسرت به ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه موکول تا در فضای مناسب تری برگزار شود.

یک روز بعد سیروان خسروی با انتشار متنی در صفحه ی اینستاگرامش نوشت: «کنسرت بوشهر به دلیل مسایلى که خودتون بهتر می‌دونید لغو شد. البته به من این قول رو دادن که ١٨ و ١٩ بهمن این کنسرت برگزار بشه. از همه بوشهرى هاى عزیز که بلیت تهیه کرده بودن عذرخواهى می‌کنم».

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: اما در حالی که دومین تاریخ برگزاری کنسرت سیروان خسروی در بوشهر نزدیک می شد، خبر رسید اداره اماکن نیروی انتظامی طی نامه ای به اداره ارشاد استان، مجوز قبلی اش برای برگزاری این کنسرت را کم لن یکن تلقی کرده است.

متعاقب این اتفاق، پیروز ارجمند رییس دفتر موسیقی وزارت ارشاد به بوشهر سفر کرد و پس از دیدار با مسئولان استانی و در دیدار با هنرمندان وعده داد: کنسرت سیروان خسروی اواخر بهمن ماه و همزمان با جشنواره موسیقی فجر در بوشهر برگزار خواهد شد.

اما در پی عدم همکاری برخی مسئولان استانی، جشنواره فجر در بوشهر منتفی و کنسرت سیروان خسروی نیز برای چندمین بار لغو شد.

فروش ۲۴۰۰ بلیط برای کنسرت خسروی
پس از لغو سه باره که ارسلان خدری تهیه کننده این برنامه به «خلیج فارس» گفت: پس از اخذ مجوزهای وزارت ارشاد و دستگاههای استانی، ۲۴۰۰ بلیط برای چهار سانس اجرای سیروان خسروی با قیمت های ۵۰ تا ۸۰ هزارتومان فروش رفته و از آنجا که بخش عمده مبالغ دریافتی صرف رزرو بلیط هواپیما، هتل و موارد جانبی کنسرت شده که در دفعات قبل لغو گردیده، قادر به بازگرداندن مبالغ دریافتی نیستیم.

وی افزود: براین اساس مسئولان استانی به ما قول داده اند زمینه برگزاری این کنسرت قبل از ایام فاطمیه و در روزهای ۹ و ۱۰ اسفندماه سالجاری فراهم شود.

احتمال لغو کنسرت برای چندمین بار
حالا دو روز مانده به برگزاری این برنامه، تهیه کننده آن می گوید:  هنوز پاسخ موافقت اداره اماکن نیروی انتظامی صادر نشده و با این وضعیت قادر به اطلاع رسانی زمان قطعی برگزاری کنسرت سیروان خسروی به خریداران بلیط و پیش بینی تمهیداتی نظیر رزرو بلیط هواپیما و هتل نیستیم.

ارسلان خدری افزود: با وجود پیگیری های صورت گرفته با معاون سیاسی امنیتی استاندار، فرماندار بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تایید آنها مبنی بر مجوز داشتن این کنسرت، ولی به نظر می رسد نیروی انتظامی برای همکاری در زمینه اجرای کنسرت بحث هایی دارد که هنوز مسئولان هم نتوانسته اند آنها را متقاعد نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به تغییر چند باره زمان برگزاری کنسرت سیروان خسروی و اینکه به دلیل هزینه های انجام شده، قادر به بازپرداخت مبالغ دریافتی از مردم نمی باشیم، امیدواریم تا بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) پیگیری ها با مسئولان برای صدور مجوز نهایی این برنامه به نتیجه برسد تا ما نیز از مشکل پیش آمده که قصوری در آن نداشته ایم، خلاص شویم.

هراس مسئولان استان از دلواپسان
باید منتظر ماند و دید آیا طلسم تغییر چندباره زمان کنسرت سیروان خسروی در بوشهر شکسته خواهد شد یا خیر؟

موضوعی که عیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفاع از مجوزهای صادره اش را نشان خواهد داد.

مضافا اینکه عدم برگزاری و لغو این کنسرت، هراس مسئولین استانی از دلواپسان موسیقی را نشان می دهد؛ مسئولانی که در جریان برگزاری کنسرت گروه لیان، با قاطعیت از مجوز صادره و حق شهروندانی که بلیط های آن را خریداری کرده بودند دفاع نموده و نیروی انتظامی نیز با تجمع غیرقانونی آنها مقابل محل کنسرت برخورد کرد.

اتفاقاتی که نطق جمیری نماینده اصولگرای بوشهر در صحن مجلس را در پی داشت که «برخورد نیروی انتظامی با تجمع چهره های مذهبی و ارزشی را ناشایست دانست»، هرچند سردار احمدی مقدم فرمانده ناجا دو هفته بعد در سفر به بوشهر، اقدام پلیس را قانونی و در راستای دفاع از مجوز صادره دانست.

حالا باید دید فشار و ترکش های ناشی از اقدامات قبلی مسئولان استان، باعث هراس آنها از دلواپسان و نهایت عدم همکاری با برگزاری کنسرتی دارای مجوز شده است؟

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز