امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » کواکبیان در دانشگاه آزاد بوشهر چه گفت؟
کواکبیان در دانشگاه آزاد بوشهر چه گفت؟

کواکبیان در دانشگاه آزاد بوشهر چه گفت؟

دبیر کل حزب مردم سالاری اضافه کرد: انتظار می رود در دولت یازدهم، دولتمردان با نگاه به اتفاقهایی که در دولت گذشته افتاد، سعی در ایجاد و جلب رضایت خاطر، مردم داشته باشند.

مصطفی کواکبیان:باید بخاطر روی کار آمدن دولت یازدهم خدا را شکر کنیم

به گزارش نگین جنوب و به نقل از خلیج فارس؛ مصطفی کواکبیان روز چهارشنبه در نشست با دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با موضوع تبیین عملکرد دولت یازدهم، اظهار کرد: اگر تفکر دولت دهم ادامه می یافت معلوم نبود وضعیت کشور در زمینه سیاست خارجی، تحول اداری، فرهنگی، اجتماعی و سایر موارد به کجا می رسید.

وی اضافه کرد: اگرچه دولت یازدهم مطلوب اصلاح طلبان نیست و اعلام نکرده اصلاح طلب است بلکه با شعار اعتدال گرایی روی کار آمده اما از حمایت اصلاح طلبان برخوردار است.

دبیر کل حزب مردم سالاری اضافه کرد: انتظار می رود در دولت یازدهم، دولتمردان با نگاه به اتفاقهایی که در دولت گذشته افتاد، سعی در ایجاد و جلب رضایت خاطر، مردم داشته باشند.

گزیده سخنان کواکبیان را در ادامه به نقل از ایرنا می خوانید:

  • دردولت قبل در سیاست خارجی وضعیت نامطلوبی داشتیم به گونه ای که هر روز مباحث گزینه ها و تهدیدهای نظامی، قطعنامه ها و تحریم های بین المللی جدید علیه جمهوری اسلامی ایران رو به افزایش بود. طوری که هفت قطعنامه از طرف سازمان ملل در دولت های نهم و دهم علیه جمهوری اسلامی ایران صادر شد درحالی که در دولت های هفتم و هشتم یک قطعنامه هم علیه ما صادر نشد.
  • در یک سال و اندی که از فعالیت دولت یازدهم می گذرد به نتایج ملموسی در زمینه سیاست خارجی رسیده ایم طوری که در سوم آذر امسال شرایط امضای موافقت نامه نهایی وجود داشت ولی آنها معتقد به تعلیق تحریم ها و ما خواهان لغو تحریم ها بودیم. دولت یازدهم برای حل بن بست های مربوط به چالش مذاکرات هسته ای کشورگام های بلند و موثری برداشته که نتایج مثبت به دست آمده آن نهایی شده است. امکان دارد تا تیر سال آینده و یا زودتر شاید پایان امسال به نتایجی دست پیدا کند وبه موافقت جامع برسیم.
  •  در صورت محقق شدن این اتفاق رویکرد افکار عمومی در دنیا نسبت به جمهوری اسلامی تغییر کرده و دیگر به عنوان یک متهم به ما نگاه نمی شود و با نگاه جدید که به ایران خواهد شد می توانیم به گشایش وضعیت اقتصادی امیدوار باشیم. البته مقصود این نیست که مشکلات اقتصادی ما با این موافقت حل خواهد شد ولی راهی برای رسیدن به موفقیت در برابرآنها است وگرنه از هر طریقی توطئه خود را ادامه می دهند. وزارت امور خارجه همزمان با پیشبرد مذاکرات هسته ای نباید از ارتباطات با کشورهای دیگر بویژه کشورهای منطقه غفلت کند. از این رو برای ارتقای روابط با کشورهای همسایه بویژه عربستان باید دقت بیشتری صورت گیرد.
  • در زمینه اقتصاد آنچه در دولت یازدهم دیده می شود ثبات، امنیت و آرامش در اقتصاد کشور ایجاد شده است اما تا شرایط عالی فاصله است.
  • درمباحث کلان اقتصاد کشور ثبات ایجاد شده و رکود و تورم به ارث مانده از دولت قبل است. آقای احمدی نژاد در آخرین زمان فعالیت خود به عنوان رییس جمهوری متوجه شد که تحریم ها بر اقتصاد تاثیر داشته امابسیار دیر شده بود و کاش زودتر متوجه این مهم می شد.
  • حداقل ۱۰ پرونده کلان مفاسد اقتصادی در دولت قبل وجود داشته ولی در یک سال و نیم فعالیت دولت یازدهم هیچ اتفاق فساد مالی رخ نداده و هر فساد مالی جدید کشف می شود مربوط به دولت قبل است.
  • در زمینه یارانه ها دولت یازدهم همان روش دولت نهم و دهم را دنبال می کند که می طلبد در این زمینه تجدید نظر صورت گیرد. براساس گفته وزیر اقتصاد ۱۰ میلیون نفر ثروتمند در کشور شناسایی شده اند که نیاز به یارانه ها ندارند که باید با حذف این افراد ساماندهی بهتری در زمینه یارانه ها صورت گیرد، زیرا دادن یارانه به افرادی که از نظراقتصادی نیاز ندارند عادلانه نیست. دولت یازدهم نباید چاله ای که از دولت قبل مانده را عمیق ترو به ضرر اقتصاد ملی عمل کند.
  • جدا سازی سازمان مدیریت و برنامه ریزی از زیرمجموعه رییس جمهوری اتفاق خوبی بود که از طرف دولت یازدهم صورت گرفت ودرمسایل فرهنگی، اجتماعی نیز درهمه بخش ها از ابتدای فعالیت به نحو مطلوب تری نسبت به دولت قبل عمل کرده است.

منبع:خلیج فارس

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز