شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه » آخرين اخبار » ۱۹ طرح آموزشی استان بوشهر به بهر‌ه‌برداری می‌رسد
۱۹ طرح آموزشی استان بوشهر به بهر‌ه‌برداری می‌رسد

۱۹ طرح آموزشی استان بوشهر به بهر‌ه‌برداری می‌رسد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: ۱۹ طرح آموزشی با ۷۴ کلاس درس و با زیربنای ۱۳هزار و ۹۱۸ متر مربع در هفته دولت در استاان بوشهر افتتاح می‌شود.

 احمد مرادی در بازدیداز روند اجرایی طرح‌های آموزشی در استان بوشهر با بیان اینکه تلاش‌های بسیار خوبی به منظور توسعه زیرساخت‌های اموزشی در استان بوشهر صورت گرفته اظهار کرد:  در استان بوشهر برای توسعه زیرساخت‌های آموزشی طرح‌های بسیار مهمی نیز در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه تخصیص نیافتن اعتبارات در سال ۹۰  روند بخشی از طرح‌های آموزشی را کند کرد گفت:   بر این اساس طرح‌های آموزشی بالای ۸۰ درصد پیشرفت  در دستور کار تکمیل قرار گرفت بگونه‌ای که امسال تعدادی ازآنها به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با اشاره به اجرای پروژه های افتتاحی هفته دولت خاطرنشان کرد: ۱۹ پروژه آموزشگاهی  ۱۱۵ هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال در هفته دولت در سطح استان بوشهر افتتاح می‌شود.

مرادی با بیان اینکه این طرح‌ها در شهرستانهای کنگان، بوشهر، عسلویهَ، و دشتستان به بهره‌برداری می‌رسد گفت: بخشی از اعتبارات در شهرستان عسلویه و کنگان از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی تامین شده است.

وی نقش خیران در احداث مدارس مهم دانست و افزود: در استان بوشهرخیران نقش خوبی در ساخت و ساز فضای آموزشی و تکمیل طرح‌های نیمه تمام داشته‌اند که شرکت‌های نفت و گاز در امر مدرسه سازی  مشارکت خوبی دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با اشاره به این مطلب که ۵۰ پروژه مدرسه در قالب ۲۰۲ کلاس درس سال گذشته از سوی خیران دردست ساخت بود تصریح کرد: از این تعداد مدارس ۲۱ مدرسه با ۶۰ کلاس تحویل شده و مابقی نیز با ۱۴۲ کلاس در دست ساخت است که پیش بینی می‌شود بخش عمده‌ای از آنها تا پایان امسال تحول آموزش و پرورش شود.

مرادی با بیان اینکه خیران مدرسه ساز در سال تحصیلی جاری بیش از ۷۰ میلیارد ریال در امر مدرسه سازی سرمایه گذاری کرده‌اند بیان کرد:  برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اموزشی در استان بوشهر به ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که همکاری بیش از پیش خیران می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه بودجه دولتی کفاف نیاز فضاهای آموزشی نمی‌دهد تصریح کرد: فضاهای آموزشی متناسب با رشد جمعیت به سبب محدودیت اعتبارات رشد نداشته است که نقش خیران در این برهه پررنگ نشان داده می‌شود.

مدیرکل نوسازی‌، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با اشاره به اینکه بیش از یک ‌هزار خیر مدرسه ساز دراستان بوشهر فعالیت می‌کند افزود: از این تعداد خیر ۴۴۵ نفرشان خانم هستند که تاکنون مشارکت‌های مهمی داشته‌اند.

مرادی با بیان اینکه خیران تاکنون در استان بوشهر ۳۸۳ مدرسه ساخته‌اند افزود: این تعداد مدرسه با زیربنای ۱۶۵ هزار متر مربع در یک‌هزار و ۵۷۲ کلاس است که تحویل آموزش و پرورش استان بوشهر شده است.

 

منبه:خبرگزاری تسنیم

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز