پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
خانه » سرگرمی » خواندنی و دیدنی » چگونه گردوی خوشه ای بدون روشهای ژنتیک و شیمیایی بکاریم
چگونه گردوی خوشه ای بدون روشهای ژنتیک و شیمیایی بکاریم

چگونه گردوی خوشه ای بدون روشهای ژنتیک و شیمیایی بکاریم

روش کاشت گردوی خوشه ای بدون روشهای ژنتیک و شیمیایی

در این قسمت می خواهم روش تولید گردوی خوشه ای ( تولید بیشتر ) را به شما آموزش دهم . در این روش تولید ، از روشهای ژنتیک و شیمیایی خبری نیست . کافی است که این مطلب را با دقت بخوانید و چنانچه محل مناسب آن را دارید اجرا نمایید . پس از چند سالی نتیجه کار خود را مشاهده نمایید .

گردو خوشه ای , درخت گردو خوشه ای , گردوی خوشه ای بکارید , تولید درخت گردوی خوشه‌ای , گردو خوشه ای

گردو , گردو-خوشه ای , درخت-گردو-خوشه-ای , گردوی-خوشه-ای-بکارید , تولید-درخت-گردوی-خوشه‌ای , گردو-خوشه ای , روش-کاشت-بذر-گردو

درخت گردو خوشه ای ,  گردوی خوشه ای بکارید  , تولید درخت گردوی خوشه‌ای , گردو خوشه ای

 .

چگونه گردوی خوشه ای  بکاریم

گردو , گردو-خوشه ای , درخت-گردو-خوشه-ای , گردوی-خوشه-ای-بکارید , تولید-درخت-گردوی-خوشه‌ای , گردو-خوشه ای , روش-کاشت-بذر-گردو

روش انجام کار : 

پس از انتخاب محل مناسب درخت که بایستی حریم درخت را رعایت نمایید ، اقدام به حفر زمین به شیوه زیر نمایید . زمین کاشت درخت خود را به ابعاد دو متر طول در دو متر عرض در دو متر عمق حفر نمایید . خاک زمین را با مقدار مناسبی از کود حیوانی و خاک برگ مخلوط نمایید و مجددا چاله مکعبی خود را پر نمایید .

حال همانند شکل زیر نیاز به دو عدد ظرف فلزی مخصوص بنایی که ما به آن ( استانبولی ) می گوییم دارید . استانبولی زیری را از خاک مرغوب پر کنید . تعداد ۱۲ الی ۱۵ گردو را دور تا دور ظرف در خاک استانبولی قرار دهید . حال استانبولی بالایی را روی آن قرار داده و اطراف هر دو استانبولی را به یکدیگر جوش بدهید . ( چند نقطه جوش کافی است ) . بالای استانبولی بالایی را به اندازه قطر لوله فلزی محکمی که تهیه کرده اید سوراخ کنید ( به قطر ۵ سانتی متر ) و از همان خاک مناسب پر کنید سپس لوله فلزی محکم خود را به سوراخ استانبولی بالایی جوشکاری نمایید .( چند نقطه جوش کافی است ) . حال گودالی در زمین خود و در محل کاشت درخت ایجاد نمایید و محصول ساخته شده را درون گودال بصورتی قرار دهید که نصف لوله از خاک بیرون بماند . سپس از لوله بالایی  گردوها را آبیاری نمایید و زمین خود را نیز آبیاری نمایید .

************

گردوی خوشه ای بکارید , تولید درخت گردوی خوشه‌ای , گردو خوشه ای , درخت گردو خوشه ای ,

گردو , گردو-خوشه ای , درخت-گردو-خوشه-ای , گردوی-خوشه-ای-بکارید , تولید-درخت-گردوی-خوشه‌ای , گردو-خوشه ای , روش-کاشت-بذر-گردو

درخت گردو خوشه ای , گردوی خوشه ای بکارید , تولید درخت گردوی خوشه‌ای , گردو خوشه ای

درخت شما از خاک غنی اطراف خود تغذیه کرده و به سرعت رشد می نمایند . این درخت که در واقع ۱۵ درخت می باشد شروع به میوه دادن می نماید . همه درختها می خواهند مثلا روی یک شاخه گردو تولید نمایند که در این حال گردوی خوشه ای تولید خواهد شد .پس از زمان مناسب همه ۱۵ گردو جوانه زده و به سمت بالای استانبولی حرکت می نمایند و از داخل لوله بیرون می آیند . پس از مدتی قطر ساقه گردوها زیاد می شود و به یکدیگر فشار می آورند و در هم فرو می روند و از آنجایی که از یک جنس هستند یک پوست مشترک بر روی تنه همه آنها کشیده می شود . در این حال دیگر هم استانبولی ها پوسیده شده و هم لوله بر اثر فشار تنه درختان و پوسیدگی شروع به نابودی می نماید .

نکته : این روش را برای سایر درختان نیز می توانید بکار برید

***********

 گردو خوشه ای , گردوی خوشه ای بکارید , درخت گردو خوشه ای , تولید درخت گردوی خوشه‌ای , گردو خوشه ای

گردو , گردو-خوشه ای , درخت-گردو-خوشه-ای , گردوی-خوشه-ای-بکارید , تولید-درخت-گردوی-خوشه‌ای , گردو-خوشه ای , روش-کاشت-بذر-گردو

 گردوی خوشه ای بکارید , درخت گردو خوشه ای , تولید درخت گردوی خوشه‌ای , گردو خوشه ای

***********

تکثیر گردو با استفاده از کاشت تخم یا بذر

برخی درختان میوه را می‌توان با کاشت تخم یا دانه‌ها و بذرشان تکثیر کرد. در مورد درختانی مانند گردو که شیوه‌های دیگر ممکن نیست، این روش پرکاربرد‌ترین شیوه هاست. برای این کار تخم درخت را در پاییز، زمستان یا بهار در خاک قرار می‌دهند تا جوانه بزند. عمق مناسب بین ۳ تا ۱۰ سانتی‌متر است. می‌توان ابتدا تخم را در محل مناسبی کاشت و پس از رشد درخت آن را در فصل مناسب به محل نهایی منتقل کرد یا مستقیما در محل نهایی کاشت.

انواع درختان گردو، بادام، فندق، پسته، آلو و آلوچه، آلبالو، سیب، هلو، به، گیلاس، زردآلو، خرمالو، انگورهای هسته دار، توت‌های هسته دار (معروف به بی‌دونه در برگجون)، مرکبات، ازگیل، و زالزالک را می‌توان به این شیوه تکثیر کرد. اما چند نکته مهم است. در برخی درختان شیوه تکثیر از راههای دیگر ساده‌تر است و از این روش‌ها کمتر استفاده می‌شود. مانند مو و فندق که قبلا روش تکثیر آن‌ها گفته شد. برعکس بهترین روش تکثیر گردو و بادام و زردآلو همین روش است. دانه‌ها باید اغلب یک زمستان سرد را تجربه کرده باشند تا جوانه بزنند. دانه‌هایی که بهار کاشته می‌شوند اگر دارای پوست سخت هستند (مانند هلو و گردو و…) باید قبل از کاشت خیسانده شوند یا با دقت پوست آن‌ها را قبل از کاشت شکست به نحوی که به مغز دانه صدمه‌ای وارد نشود. برخی از دانه‌ها را نباید با خوردن میوه و خارجج کردن هسته از دهان به دست آورد. در این صورت املاح بزاق دهان به دانه صدمه می‌زند و مانع از رشد آن می‌شود. برخی هسته‌ها اگرچه مربوط به یک درخت پیوندی است اما ممکن است از هستهه مربوطه درخت غیر پیوندی رشد کند. این موضوع در برخی از انواع هلو مشاهده شده است.

گردو-خوشه ای , درخت-گردو-خوشه-ای , گردوی-خوشه-ای-بکارید , تولید-درخت-گردوی-خوشه‌ای , گردو-خوشه ای , روش-کاشت-بذر-گردو

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز