به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
خانه » خبرهای ویژه » ماجرای توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری + پاسخ تند مطهری
ماجرای توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری + پاسخ تند مطهری

ماجرای توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری + پاسخ تند مطهری

ماجرای توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری + پاسخ تند مطهری

ماجرای توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری + پاسخ تند مطهری

ماجرای توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری + پاسخ تند مطهری

توهین احمدرضا احمدی

نگین جنوب:ماجرای توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری که احمدرضا احمدی در نامه علی مطهری را نجس خوانده که با پاسخ تند مطهری همراه شده است.

جنجال توهین احمدرضا روحانی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان به علی مطهری که علی مطهری را نجس خوانده بود با واکنش و پاسخ تند مطهری مواجه شده است.

پاسخ تند علی مطهری به توهین احمدرضا روحانی در اینستاگرام علی مطهری همراه بود که در ادامه متن نامه جنجالی علی مطهری به احمدرضا احمدی که گفت شما داعشی هستید و به موصل بروید!

متن نامه و توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری

احمدرضا احمدی ، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان ، چندی پیش در نامه‌ای به تندی از مواضع علی مطهری انتقاد کرده بود و حالا مطهری به این نامه پاسخ داده است.
آنچه در ادامه می‌خوانید ابتدا متن نامه احمدی به مطهری و سپس پاسخ مطهری است.

متن نامه احمدرضا احمدی ، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان، به علی مطهری، نایب رییس مجلس:

بدور از نگرش سیاسی معمول، طی سال های اخیر در حال رصد رفتار سیاسی شما بودم و از شما در شکل و محتوای رفتارهایی متناقض مشاهده نمودم که مشاهدات میدانی حاکی از آن است که بدلایل ذیل بیشترین آسیب را بعد از دو جریان تروریسم و ماتریالیسم ، شخص شما به جایگاه رفیع آن اندیشه زلال زده اید.

۱٫ مبانی اندیشه شما نه تنها با اندیشه های بلند علامه مطهری میزان نیست، بلکه مغایر با آن اندیشه های ناب است.

۲٫ جریان الحادی هرگز برای اندیشه علامه مطهری جایگاهی قائل نیست و جریان منافقین ملحد، هرگز نتوانست آن اندیشه مطهّر را تحمل کند اما همان جریان پلید همواره برای اندیشه شما که در نقطه مقابل اندیشه آن اندیشمند بزرگ قرار دارد هورا کشیده و با ذوق زدگی تمام برایتان کف و سوت می زند.

۳٫ علامه مطهری مرزبان اندیشه وحیانی اهل بیت (ع) بوده و در مرام و سخنانش مرتبه اقناعی اعم از مبانی فلسفی، فقهی، عرفانی و کلامی بقدری قوی و غنی است که بسیاری از روشنفکران را مجبور به تعظیم نموده است تا جایی که نگرش آنان نسبت به جایگاه عصمت و امامت متحول گردیده است اما شما درست برعکس تغییر پیدا کرده اید تا جایی که اهانت شما به ساحت قدسی امام رضا (علیه السلام) قابل بخشش نیست.

۴٫ اعتقاد دارم که اندیشه های شهید مطهری همانند خورشید برای همه آحاد قابل بهره برداری است اما ممکن است عده ای بخاطر انحراف جدی جنابعالی از آن اندیشه های تابناک، مانع از رجوع به کتب آن بزرگوار گردد و عامل اصلی این فاصله، رفتار شما می باشد.

۵٫ معتقدم کسانی که امروز شما را به مرحله ای از انحطاط فکری رسانده اند که به امام واجب التعظیم اهانت کنید حتما و قطعا به اندیشه شهید مطهری اعتقادی ندارند که هیچ؛ بلکه کثیری از آنان به تمسخر آن بزرگ اندیشمند معاصر اقدام می کنند. و همین دگر اندیشان، شهید مطهری را مانع افکار پوچ جامعه شناسان و منورالفکرهای التقاطی می دانند.

آقای علی مطهری! سهم شما در انحراف نسل نوپای جامعه درخور تأمل است

بنابراین شما در تخریب جایگاه نام و آثار گرانسنگ علامه شهید مرتضی مطهری گام های موثری برداشته و بر می دارید و سهم شما در انحراف نسل نوپای جامعه انقلاب اسلامی درخور تامل است.

شایسته بیت شریف آن دانشمند نامور فقه و فلسفه، کتابت و اندیشه و نیز زمان شناس و قهّار در موضع انقلابی گری نیست که فرزند او در سراشیبی انحراف از مسیر فکری پدر؛ آن هم با سرعت حرکت کند و ساقط گردد و امروز آنقدر منحط شود که به معصوم (علیهم صلوات الله اجمعین) اهانت نماید.

دستان خود را پس از مصافحه با شما خواهم شست، مگر توبه کنید!

بنده معتقدم که اگر کلام شما در ایام حیات امام خمینی(ره) طرح می شد حکمی مشابه حکم آن بانویی که در هشتم بهمن ماه ۱۳۶۷ در برنامه ای زنده که در سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) از صدای جمهوری اسلامی پخش می شد گفته بود: “حضرت زهرا مال ۱۴۰۰ سال پیش است. ما یک الگوی امروزی می‌خواهیم. الگوی من اوشین است”، صادر می کرد و شما نیک می دانید حضرت امام (ره) حکم آن زن را این گونه اعلام فرمودند: “در صورتی که ثابت شود قصد توهین درکار بوده‌ است، بلاشک فرد توهین‌کننده محکوم به اعدام است.”

آقای مطهری! تا صدای شما را نشنیده بودم که به امام هشتم (علیه السلام) اهانت کرده اید باورم نمی شد و گمان می کردم که شاید موضوع سیاسی است اما وقتی خود صدای شما را گوش کرده و اهانت شما به آن امام معصوم را شنیدم که به ساحت مقدسش هتاکی کرده و گفته اید که «اگر امام رضا زنده بود در کنسرت موسیقی شرکت می کرد» و تعدادی از مخاطبان برای شما کف زده و تشویق تان نمودند. یقین کردم که شما چنین سخن سخیفی را گفته اید.

و تعجب من از سکوت عالمان و مراجع تقلید در برابر این گفته های نابخشودنی است و من که خود از طلاب دانش آموخته حوزه مقدسه قم هستم اگر چنانچه در شرایطی قرار گیرم که به شما دستی بدهم حتما پس از آن دستان خود را خواهم شست زیرا مبتنی بر مبانی فقهی و کلامی ، شما را بعد از این اهانت به معصوم (اگر در مقامی نباشم که شما را مستحق اعدام بدانم که این مقام در حاکم شرع منحصر است ؛ اما) قطعا نجس می دانم. مگر توبه کنید.

در پایان کلام مشهور شیخ شیراز را به شما هدیه می کنم.

توانگری نه به مالست پیش اهل کمال

که مال تا لب گورست و بعد از آن اعمال

من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم

پاسخ علی مطهری به توهین احمدرضا احمدی روحانی و رییس تبلیغات اسلامی استان گلستان

ماجرای توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری + پاسخ تند مطهری

ماجرای توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری + پاسخ تند مطهری

بااهداء سلام، نامه‌تان به خودم را خواندم. از این که فردی مانند شما ملبس به لباس روحانیت است و خود را دانش آموخته حوزه علمیه قم و عضو هیئت علمی دانشگاه می‌داند متأسف شدم. لازم است نکاتی را به عرض برسانم:
۱٫ نوشته‌اید «بعد از دو جریان تروریسم و ماتریالیسم که به اندیشه زلال آیت‌الله مطهری آسیب زده‌اند من به این اندیشه آسیب زده‌ام» در حالی که برعکس است، استاد مطهری به ماتریالیسم و تروریسم آسیب وارد کرد نه آنها به اندیشه ایشان، و قضاوت این که من آسیب زده‌ام یا نه با مردم است و ظاهراً این هم مانند مورد اول برعکس است.
۲٫ از محتوای نامه شما آشکار است که از اندیشه آن بزرگمرد آگاهی کافی ندارید و صرفاً خواسته‌اید از نام ایشان به عنوان یک ابزار استفاده کنید.
۳٫ سخن از اهانت به امام رضا علیه‌السلام به میان آورده‌اید. آیا بیان مشروع بودن و احتمال شرکت حتی معصوم در برنامه‌ای که مثلاً یک شعر عرفانی حافظ را با نوای خوش بخوانند، اهانت به ساحت معصوم است؟ اشکال شما این است که امام معصوم را در پشت ابرها تصور می‌کنید نه الگو و نمونه و قابل پیروی که ما باید خود را مانند او بسازیم. در واقع خودتان پاسخ خود را داده‌اید، زیرا گله کرده‌اید که چرا مراجع تقلید بنده را تکفیر نکرده‌اند؟ پاسخ این است: به این دلیل که آنها مرجع تقلید و اسلام‌شناس‌اند، اگر بنا بود مانند شما باشند که دیگر مرجع نبودند.
۴٫ نوشته‌اید که دستان خود را پس از مصافحه با من خواهید شست چون بنده را نجس می‌دانید. خیالتان را راحت کنم که من اصلاً با فردی مانند شما مصافحه نخواهم کرد تا نیاز به شستن دستهایتان باشد،‌بهتر است روح و روانتان را از حقدها و کینه‌ها و هواهای نفسانی بشویید.
۵٫ گفته‌اید اگر امام(ره) بود حکمی شبیه حکم آن بانویی که در مقایسه با حضرت زهرا(س) گفته بود الگوی من اوشین است، ‌درباره من صادر می‌کرد. یقین دارم که برعکس است، اگر امام با این سخنان شما مواجه می‌شد و اظهارنظر را لازم می‌دید، قطعاً جناب‌عالی را به خاطر عوام‌فریبی و استفاده ابزاری از مقدسات توبیخ می‌کرد.
۶٫ گفته‌اید «اگر در مقامی نباشم که شما را مستحق اعدام بدانم قطعاً نجس می‌دانم». این سخن شما آن مثل معروف را تداعی می‌کند که خدا فلان حیوان را شناخت که به او شاخ نداد. خوشحالم که حاکم شرع نیستید و الا اکثر مردم را اعدام می‌کردید. روحیه شما با گروه تکفیری صهیونیستی داعش سازگار است، خوب است به جای ماندن در استان گلستان به کمک آنها در موصل بشتابید که برادران شما در آنجا سخت در خطرند.
۴/۹/۹۵
علی مطهری

گردآوری: سایت تفریحی و سرگرمی نگین جنوب

علت لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد ۳۰ آبان ۹۵ + عکس و متن نامه مطهری

ماجرای توهین احمدرضا احمدی روحانی به علی مطهری + پاسخ تند مطهری
5.00/55
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز