کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷
خانه » ورزشي » كشتي و وزنه برداري » نتیجه کشتی کمیل قاسمی ۳۰ مرداد ۹۵ در المپیک ۲۰۱۶ ریو ۱۸:۴۵
نتیجه کشتی کمیل قاسمی ۳۰ مرداد ۹۵ در المپیک ۲۰۱۶ ریو ۱۸:۴۵

نتیجه کشتی کمیل قاسمی ۳۰ مرداد ۹۵ در المپیک ۲۰۱۶ ریو ۱۸:۴۵

نتیجه کشتی کمیل قاسمی ۳۰ مرداد ۹۵ در المپیک ۲۰۱۶ ریو ۱۸:۴۵

نتیجه کشتی کمیل قاسمی 30 مرداد 95 در المپیک 2016 ریو 18:45

نتیجه کشتی کمیل قاسمی ۳۰ مرداد ۹۵ در المپیک ۲۰۱۶ ریو ۱۸:۴۵

نتیجه کشتی کمیل قاسمی

نگین جنوب:نتیجه کشتی کمیل قاسمی ۳۰ مرداد ۹۵ در المپیک ۲۰۱۶ ریو و در وزن مثبت ۱۲۵ کیلوگرم که قرار است از ساعت ۱۸:۴۵ کار خود را مقابل حریفان آغاز کند

در روز دوم  رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو ـ که از ساعت ۱۷:۳۰ شنبه با برگزاری مسابقات اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم آغاز شد دو نماینده ایران در شش مسابقه اول، تنها یک شکست را تجربه کرده اند.

۸۶ کیلو؛ صعود آسان کریمی از کشتی اول

استارت آزادکاران با برد در روز دوم توسط کریمی در جدالی راحت زده شد و وی به مرحله بعد صعود کرد. استارت آزادکاران با برد در روز دوم
کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم کشورمان موفق شد با غلبه بر حریف تونسی خود راهی مرحله بعد شود.
در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد المپیک، در روز دوم و در وزن ۸۶ کیلوگرم، علیرضا کریمی، کشتی‌گیر کشورمان به مصاف محمد سعدوی تونسی رفت. وی موفق شد، با انواع فنون تمرینی و دست گرمی و در جدالی برتر، حریف خود را با نتیجه ۹ بر صفر شکست دهد و راهی مرحله بعد شود.

۱۲۵کیلو؛ کمیل با شکست حریف کانادایی برای کشتی با ماخوف گرم کرد

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۲۰ کشتی‌گیر حضور دارند، کمیل قاسمی در دور نخست، با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل کوری جارویس از کانادا به پیروزی رسید. وی در دور دوم با برنده رادحونی چبی از تونس و کمال عبدالمطلب از مصر دیدار می‌کند. در گروه قاسمی گنو پتریاشویلی، دارنده مدال برنز جهان از گرجستان، بلال ماخوف قهرمان جهان از روسیه، آلن زاسایف، نایب قهرمان جهان از اوکراین، جمال‌الدین ماگومدوف، دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان و ترول دلاگنف، دارنده مدال برنز جهان از آمریکا حضور دارند. در بالای جدول نیز طاها آکگول، قهرمان جهان از ترکیه، راه آسانی را تا دیدار فینال پیش روی دارد.

۸۶ کیلو؛ کریمی حریف بلغاری را برد و راهی یک‌چهارم نهایی شد

در ادامه مسابقات روز دوم کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، علیرضا کریمی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف پتروف گانف از بلغارستان رفت و موفق شد، با برتری ۷ بر ۲ راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شود. آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم با برتری مقابل حریف بلغارستانی خود به مرحله یک‌چهارم نهایی المپیک صعود کرد. کریمی در کشتی نخست خود حمد سعداویی از تونس را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داده بود. آزادکار کشورمان برای صعود به نیمه نهایی باید به مصاف حریفی از آمریکا برود.

وقت اول/قاسمی 0 - گرجستان 2 / کمیل شش دقیقه تا قطعی کردن مدال
۸۶کیلو؛ کریمی مغلوب حریف آمریکایی شد
آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم با شکست مقابل حریف آمریکایی‌اش از راهیابی به نیمه‌نهایی کشتی المپیک ۲۰۱۶ ریو بازماند. علیرضا کریمی که در دو کشتی نخست خود، حریفانی از تونس و بلغارستان را شکست داده بود، در سومین مسابقه‌اش در وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو برابر جی‌دن کاکس از آمریکا قرار گرفت و با نتیجه ۵ بر یک شکست خورد. او هم اکنون باید منتظر فینالیست شدن کاکس باشد که رقبای سختی برای این کار در پیش دارد.
۱۲۵کیلو؛ قاسمی در دومین کشتی‌اش هم برنده شد

آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران در دومین دیدار خود در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو مقابل حریفی از مصر پیروز شد. کمیل قاسمی، آزادکار سنگین وزن کشورمان پس از پیروزی در نخستین مسابقه خود در مسابقات کشتی آزاد المپیک ریو به مصاف «دیاالدین کمال گودا عبدالمطلب» از مصر رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی دست یافت و گام به مرحله یک چهارم نهایی گذاشت. قاسمی در نخستین مسابقه خود، «کوری یارویس» از کانادا را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست داده و به مرحله یک هشتم نهایی رسیده بود. وی با پیروزی مقابل حریف مصری خود نیز باید در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف «گنو پتریاشویلی» از گرجستان برود.

۱۲۵کیلو؛ قاسمی یک قدم تا فینال تاریخی

نماینده وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد در بازی‌های المپیک ریو با پیروزی در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل حریف گرج گام به نیمه‌نهایی گذاشت. در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۲۰ کشتی‌گیر حضور دارند، در یک‌چهارم نهایی به مصاف گنو پتریاشویلی، دارنده مدال برنز جهان از گرجستان رفت که با نتیجه ۴ بر ۴ و به خاطر امتیاز درشت بارانداز از سد حریف گذشت و گام به نیمه‌نهایی نهاد.

وی برای حضور در فینال با ترول دلاگنف از آمریکا مبارزه می‌کند، قاسمی در دیدار رده‌بندی المپیک لندن، این کشتی‌گیر را شکست داده بود. پتریاشویلی در دور قبل با نتیجه ۱۱ بر ۶ آلن زاسایف، نایب قهرمان جهان از اوکراین را شکست داده بود. زاسایف نیز در دور نخست، بلال ماخوف را شکست داده بود که با شکست این کشتی‌گیر، ماخوف از گردونه مسابقات کنار رفت.

۱۲۵کیلو؛ قاسمی در ۳۳ ثانیه کشتی‌گیر آمریکایی را زمین‌گیر کرد

نماینده وزن ۱۲۵ کیلوی تیم ملی کشتی آزاد در المپیک ریو با پیروزی در نیمه‌نهایی مقابل حریف آمریکایی در ۳۳ ثانیه مقتدرانه فینالیست شد. در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که بیست کشتی‌گیر حضور دارند، کمیل قاسمی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل کوری جارویس از کانادا به پیروزی رسید. وی در دور دوم نیز کمال عبدالمطلب از مصر را با نتیجه ۷ بر صفر شکست داد و راهی یک‌چهارم نهایی شد. قاسمی در سخت ترین مسابقه المپیک به مصاف گنو پتریاشویلی، دارنده برنز جهان از گرجستان رفت که با نتیجه ۴ بر ۴ از سد حریف گذشت و گام به نیمه‌نهایی نهاد.

وی برای حضور در فینال در ۳۳ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر، ترول دلاگنف از آمریکا را شکست داد و فینالیست شد. قاسمی در دیدار رده‌بندی المپیک لندن این کشتی‌گیر را شکست داده بود.

فینال ۱۲۵ کیلو/ کمیل گام آخر را کم آورد و نقره گرفت
کمیل قاسمی در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو برابر طاها آکگول از ترکیه با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.این اولین مدال نقره کاروان ایران در المپیک ریو بود. تیم کشورمان تاکنون سه طلا، یک نقره و چهار برنز کسب کرده است.پ
در سراسر این مسابقه دو کشتی گیر مشغول زورآزمایی در میانه میدان بودند و همین موضوع باعث خستگی هر دو کشتی گیر بود. به همین دلیل داوران با دو اخطار به کمیل نقشی تعیین کننده در انتخاب قهرمان از این فینال داشتند که هر دو اخطار هم به طرز عجیبی به قاسمی داده شد.
به هر حال کشتی گیر ترک که کشورش در بین ۶ مدال، هیچ طلایی در کارنامه نداشتند، بالاخره یک نشان ارزشمند طلا به ترکیه ای ها تقدیم کرد. نفس کمیل در این مسابقه طی دو دقیقه آخر کم آورد و همین موضوع باعث پایان حملات کمیل و کند شدن یورش هایش شد.
قاسمی در نخستین کشتی خود، کوری یارویس از کانادا را با نتیجه ۵ بر ۲، دیاالدین کمال گودا عبدالمطلب از مصر را با نتیجه ۷ بر صفر و گنو پتریاشویلی از گرجستان را با نتیجه ۴ ــ ۴ شکست داده بود. در مرحله نیمه‌نهایی، قاسمی با هنرنمایی خودش در عرض ۳۳ ثانیه در مصاف با ترول دلاگنف از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به فینال راه یافت.

 

گردآوری: سایت تفریحی و سرگرمی نگین جنوب

نتیجه کشتی کمیل قاسمی ۳۰ مرداد ۹۵ در المپیک ۲۰۱۶ ریو ۱۸:۴۵
5.00/55
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز